SlovenskýEnglish
Zmenšiť textZväčšiť text

TJ Miklušovce

Na začiatku 60-tych rokov zásluhou niekoľkých nadšencov vznikli začiatky neorganizovaného futbalu v našej obci. Boli to ťažké začiatky, nakoľko futbalovú výstroj, lopty si hráči zakúpili z finančných prostriedkov, ktoré získali za brigádnickú činnosť na miestnom JRD. Doprava na zápasy bola zabezpečovaná najprv na traktorových vlečkách. Neskôr na nákladných autách V3S.

 

Po týchto začiatkoch neorganizovaného futbalu sa rozhodli futbaloví nadšenci hrať organizovaný futbal v pravidelnej majstrovskej súťaži. V marci 1963 bola založená TJ Miklušovce. Futbalové mužstvo bolo prihlásené do IV. triedy okresnej súťaže ročníka 1962/63 jarnej časti mimo súťaž. Svoje zápasy odohralo na ihrisku pri mlyne, kde už v roku 1962 svojpomocne za pomoci ďalších členov TJ boli vykonané práce na jeho úprave, a to prevedenie preloženia elektrického vedenia, ktoré viedlo cez stred lúky, na ktorom bolo ihrisko vymerané. Boli odvodnené bažiny, vyrovnal sa terén, ako aj ďalšie potrebné práce pre zabezpečenie regulerných hracích podmienok.
Po tomto skúšobnom začiatku v súťažnom ročníku 1962/63, hralo naše mužstvo ďalšie dva súťažné ročníky v IV. triede. Potom sa, ako to už v športe býva, striedali úspechy s neúspechmi, postupy so zostupmi.

 

Úspešne účinkujú a účinkovali aj naše mládežnícke kolektívy, a to dorastenecké a žiacké mužstvá. Dorastenci účinkovali v súťaži od ročníka 1973/74 do 1979/80. Potom ešte hrali v súťažnom ročníku 1983/84. Toto mužstvo sme nemohli udržať v súťaži, nakoľko v našej obci nie je dostatok chlapcov v dorasteneckej kategórií.

Žiacke mužstvo účinkuje v súťaži od ročníka 1976/ 77 až doposiaľ, kde si počína veľmi dobre a vždy patrí medzi popredné družstvá žiackej kategórie.

 

Na úseku TJ boli svojpomocne postavené aj sociálne zariadenia. Previedli sa rekonštrukcia hracej plochy futbalového ihriska . Táto trvala dva a pol roka. Počas tejto doby vyšla mužstvám v ústrety TJ Sedlice, ktorá umožnila hrať zápasy na ich futbalovom ihrisku. Previedla sa výstavba pomocného ihriska, postavenie bariér a oplotenie celého športového areálu.
V roku 1971 bola nadviazaná družba medzi TJ Miklušovce a TJ Lipová, okres Prostějov v Českej republike. Táto družba vznikla z podnetu výboru našej TJ za pomoci OV ČSZTV v Prešove. O tri roky bola táto športová družba rozšírená aj na obce v rámci MNV dnes Ocú. Družba úspešne pokračuje aj v súčasnom období.

Predseda TJ - Jozef Gajdoš